Samotížný systém Apollon

Samotížný systém Apollon 160
Inovativní samotížné solární systémy Apollon jsou vynikající volbou, která kombinuje vysoký výkon a jedinečnou estetiku. Kompletní zakrytování spojů, kabeláže a potrubí je vyrobeno ze speciálních vysoce odolných materiálů. 
Samotížné systémy Apollon jsou velmi často preferované na náročných zahraničních trzích. Vývoz a distribuce těchto systémů je realizována do všech světových kontinentů. 
Samotížné systémy dodáváme se zásobníky o velikosti 160 l, 200 l a 320 l. Zásobníky mohou být opatřeny alternativních dohřevem elektrickou topnou patronou nebo elektrickou patronou a alternativních dohřevem např. kotlem na TP, krbovou vložkou apod. 
Pro zabezpečení správné funkce samotížného solárního systému je třeba solární zásobník umístit výškově nad solární kolektory. Nejčastější využití tyto systémy nachází v rekreačních objektech, dětských táborech apod. 
Tyto systémy nepotřebují pro svou funkčnost elektrickou energii. Přenos teplonosné kapaliny mezi kolektory a zásobníkem je řešen samotíží. Ohřev TUV probíhá pomocí teplosměnné plochy pláště zásobníku. Zásobníky není třeba připojovat na expanzní nádobu, roztažnost kapaliny je technicky vyřešena inovativním způsobem při výrobě solárního ohřívače. 
Mezi výhody patří: nulové provozní náklady, vysoká úspora energie při ohřevu TUV, téměř absolutní bezporuchovost, snadná montáž.

Soubory ke stažení

Cerifikace solárních kolektorů