ČERPADLA GRUNDFOS

Čerpadla Grundfos pro solární systémy
Čerpadlová jednotka je určena k čerpání teplonosného média v solárních systémech s nuceným oběhem. UMP3 Solar je vysoce výkonné oběhové čerpadlo nabízející flexibilní řešení pro fototermické solární systémy. Jednotka je odolná nemrznoucím kapalinám solárních systémů a lze ji využít k systémům s krátkodobým přehřátím až 180 °C. Čerpadlová skupina má kryt je z EPP tepelně izolačního tvrzeného polystyrenu oddělujícího armatury od solárního regulátoru. 

Součástí jednotky je nízkoenergetické čerpadlo Grundfos řízené PWM signály, kulové ventily na stupačce i zpátečce jednotky, přetlakový solární ventil 6 bar, vypouštěcí, napouštěcí armatury, průtokoměr, masivní separátor vzduchu a armatura s manometrem k připojení expanzní nádoby pro solární systém. Dvoustupačková solární stanice má nainstalovány všechny potřebné armatury a komponenty. 

Vysoce efektivní provoz je dán stálým odlučováním vzduchu do masivního separátoru na zpětné větvi solární jednotky. Díky zabudovanému ventilu lze snadno měřit a nastavovat průtok nemrznoucí směsi solárním systémem. Aktuální teploty průtoku jsou znázorněny na teploměrech umístěných při ventilu na stupačce a zpátečce solární jednotky.  Výhodou jednotky je optimalizovaný design pro snadný přístup, inteligentní konfigurace a nepřekonatelná spolehlivost. 

Systém disponuje dvojitým odblokováním, které udržuje maximální spouštěcí moment až do 25Ncm.

Soubory ke stažení