Solární kolektor COSMOSOL

Barevné provedení solárních kolektorů
Jedná se o solární deskové kolektory rakouského výrobce firmy GREENoneTEC působící na trhu s termickými kolektory přes 25 let. Kolektory CosmoSOL typu 8203, 8253 jsou vyráběny na plně automatizovaných linkách. GREENoneTEC maximálně zjednodušuje výrobu jednotlivých produktů s ohledem na minimalizaci jednotlivých komponent. 


Ke spojování se ve výrobě používá speciálně vyvinuté dvousložkové lepidlo. Harfový měděný registr je svařen laserovou technologií navazující na celoplošný hliníkový absorbér. Selektivní vrstva absorbéru je nanášena vakuově. Kolektory se připojují svěrným šroubením k jednotlivým výstupům Cu 22, které jsou umístěny v horní části kolektoru po jeho straně.  Kolektor disponuje speciální jímkou pro umístění teplotního čidla solárního regulátoru. Dodávaná hliníková konstrukce umožňuje variabilní uchycení solárních kolektorů dle potřeby zhotovitele. do jedné série lze zapojit 6 vertikálních a 4 horizontální kolektory.

Specifikace solárního kolektoru COSMOSOL

  • Vylepšený optický vzhled kolektoru s „vlnovým“ (zalomeným) rámem a solárním sklem s efektem černého orámování.
  • Velmi příznivý poměr cena/výkon díky propracovanému produktovému designu a minimalizovanému počtu jednotlivých komponentů.
  • Montážní uchycení pro všechny běžné typy střech s maximálně unifikovanými díly.
  • Výrazně zkrácená doba montáže díky inteligentnímu konceptu uchycení.
  • Maximální preciznost produkce na robotizované výrobní lince.
  • Certifikace Solar Keymark

Soubory ke stažení

Technická specifikace

TYP COSMOSOL 8203 COSMOSOL 8253
Celková plocha m2 2,02 2,51
Apertura m2 1,84 2,31
Objem lt 1,56 1,77
Rozměry mm 1730x 1170x 83
 2150x 1170x 83
Hmotnost kg 31 38