Bojlery Dražice

Solární zásobníky a bojlery COSMO

Jedná se o nepřímotopné solární zásobníky určené k ohřevu vody solárním systémem. Nádoba ohřívače a výměník je svařenec ocelového plechu. Vnitřní část bojleru je smaltovaná. Ke snížení elektrického potenciálu a proti prorezavění bojleru je zásobník opatřen hořčíkovou anodou umístěnou v horní přírubě ohřívače. Tuto anodu je vhodné po 2 letech kontrolovat a popřípadě vyměnit. Může být taktéž nahrazena stálou titanovou anodou napájenou elektrickou energií. 
Všechny typy solárních ohřívačů jsou opatřeny vstupem a výstupem teplé vody, cirkulačním otvorem. Počet výměníků ohřívače je dán jeho typem. Nádoba je izolována polyuretanovou pěnou o síle 50mm. Povrch solárního zásobníku tvoří plastový plášť. Zásobník stojí na 3 rektifikačních šroubech, které slouží k vyrovnání případné nerovnosti do 10 mm. U ohřívačů o objemu 300 l a více se nachází revizní a čistící příruba. Zásobník se umísťuje na zpevněnou plochu co nejblíže k instalačnímu potrubí. 
OKC NTR/ SOL je zásobník vody s jedním výměníkem. Jako alternativní dohřev lze použít elektrickou topnou patronu 6/4“ potřebného výkonu. 
OKC NTRR/ SOL je solární zásobník vody se dvěma výměníky. Ohřev vody lze realizovat třemi způsoby: solárním systémem, kotlem ústředního vytápění v horním výměníku a elektrickou topnou patronou TJ 6/4“.

Výhody solárních zásobníků DZ Dražice

Technická specifikace 

Solární zásobníky Dražice 

TYP OKC 200 NTRR/SOL
OKC 250 NTRR/SOL OKC 300 NTRR/SOL
Celková kapacita 
200 l 242 l 275 l
Třída energetické účinnosti C C C
Tepelné ztráty dle ErP 82 W 87 W
85 W
Výška zásobníku 1377 mm
1557 mm 1791 mm
Průměr zásobníku 584 mm 584 mm 600 mm
Hmotnost
104 kg 109 kg 111 kg

Soubory ke stažení